Świat nie jest idealny! Nie ma ideałów! Istnieje wiele mankamentów, ale tak ma być!
Wyobraźcie sobie, że żyjecie w wyidealizowanym świecie. To nie miałoby sensu. Wszystko byłoby idealne: ludzie, technika, całe życie. Zero wad, same zalety. Nikt by tego długo nie wytrzymał. W końcu ciekawość ludzka mogłaby to zniszczyć, ten idealny świat. Tylko ze względu na ciekawość. A dlaczego? Zawsze istnieje ktoś kto zacznie dociekać tej idealności i pomyślcie że w końcu dojdzie do tego że my naprawdę żyjemy w jakimś matrixie.
A więc REPLAY! Nie ma ideałów.
Ale nie wątpię, że każdy je posiada i ma do tego czyste prawo. Sama je posiadam. To wcale się nie wyklucza bo w naszym świecie ideały posiadają wady, nie można żyć z samymi zaletami bo tak naprawdę to nie miałoby sensu. Trzeba potrafić żyć z wadami, a może i je nawet pokochać.
#1 Ludzie
Pierwszy mankament, który uważam za ważny. Nie chodzi mi o to żeby w jakiś sposób pisać, że ludzie są źli czy nie posiadają uczuć. Nie! Nie o to tu chodzi. Dlaczego tylko widząc swój błąd nie pragniemy go naprawić albo usunąć go w jakiś sposób w cień? Dlaczego pogłębiamy swoje złe postępowanie i nie staramy się pomagać bliźnim? Dlaczego jesteśmy tak bardzo obojętni na ludzką krzywdę i nie tylko? To są pytanie bez odpowiedzi. Nikt szczerze nie potrafi powiedzieć dlaczego tak jest. Postarajmy się chociaż trochę być lepsi, nie musimy od razu zmieniać świata. Spróbujmy po prosty być trochę dobrzy sercem.
#2 Pieniądze
To one najczęściej dzielą ludzi. Coś o tym wiem bo sama jestem świadkiem takich sytuacji. Tylko jak bez nich żyć? Teraz za wszytko musisz płacić, już nic nie ma za darmo. Wyobraźcie sobie, że niektórzy potrafią zapłacić za przyjaciół czy miłość. Teraz to takie popularne. Ale tak naprawdę prawdziwych wartości nie kupisz za żadne skarby świata, one są w naszych sercach. Tylko jak żyć jak nie ma za co? Jestem pewna, że większa część ludzkiej populacji zadaje sobie właśnie to pytanie.
#3 Polityka
To jest temat którego nie lubię i wiecie co nawet nie będę się w niego zagłębiać bo szczerze przyznam, że to nie jest moja mocna strona. Chciałam tylko wspomnieć i może uświadomić niektórym ludziom naiwnie wierzącym w dobro polskiej polityki, że to jest tylko rząd dobrze ubranych istot dużo mówiących i mało realizujących. Wybaczcie skoro mi nie wierzycie, ale ja jestem tego pewna i ma prawo do własnego zdania. I jako prawdziwa Polka powinna mieć stronę którą popieram, ale wolę pójść na łatwiznę i być bezstronna i nie pchać się w to bagno. POLITYKA TO BIZNES!
Szczerze to można wymieniać takie rzeczy bez końca, można krytykować albo dowodzić prawdy. Ale prawda jest taka, że nasz świat nie jest idealny. Fakt potrafi ranić przeważnie ludzie, ale również wiele nam daje. Piękne krajobrazy ale zarówno przestępczy kraj. Wiecie co, nie możemy sprawić żeby wszytko było idealne. Zatrzymajmy się na chwilę i spójrzmy na niego czystym okiem. Tak on posiada wady, ale i tak go kochamy bo w końcu w nim żyjemy.
Pozdrawiam was serdecznie,
MERCI 💖

Bardzo ważne problemy tu poruszyłaś. Ludzie wolą nie zauważać swoich błędów, iść na łatwiznę, nie widzieć krzywdy innych. Są zapatrzeni w pieniądze.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
zmienicswiat.blogspot.com
Dziękuję po prostu patrzę na realia świata, pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuń